Bankszámlakivonatok/bankszámlatörténetek beolvasása (csv, xls, xlsx)
A Bankfeldolgozás működéséről videó is készült, melyet itt tekinthet meg.
A bankszámlakivonatok/bankszámlatörténetek (HUF és Deviza) beolvasását a Banki tételek menüben a jobb felső sarokban található felfelé mutató nyílra kattintva lehet elindítani.
A fenti gomb megnyomása után egy új oldalra vezet a rendszer, ahol a fájl kiválasztására adunk lehetőséget:
A Fájl kiválasztását követően a számítógépről kiválasztható az xls, xlsx, csv fájl.
Majd a feltöltés gombra kattintás után megjelenik a beolvasott tételek első 5 sora, ahol a mezők megfeleltetését kell megtennie.
A feldolgozás előtt két ellenőrzést végez a rendszer:
a.) minden kötelező mező megfeleltetését megadta-e
b.) nincs duplikáltan megfeleltetett mező.
Az import feldolgozását háromféle módszer szerint végezheti:
a.) csak teszt (ekkor a folyamat végignézi a feltöltött fájlt, és importálás nélkül kiírja az esetleges validációs problémákat)
b.) automatikus (a hibákat tartalmazó fájlokra is elindul, majd az első hibás sorra futva kirak egy, az import típusának megfelelő űrlapot, ahol kézzel elvégezhető a hiba javítása.)
c.) manuális (ekkor minden sornál kirak egy létrehozó/módosító űrlapot)
Ha megfelelőek az adatok, vagy kiegészítette, javította a “Tétel létrehozása és import folytatása” gombbal lép tovább a folyamat.
Az adatok importálását követően a “Banki tételek importok” menühöz kerül a program.
A Részletek gombra kattintva megnézhető a tétel import megfeleltetés, illetve a Törlés gombbal törölhető az import.
Bankszámlakivonat/bankszámlatörténet beolvasását követően Bankszámlakivonathoz rendelés
A Banki tételek menüben felül a szűrési lehetőségeknél a Kivonat mezőt “kivonat nélkül”-re állítja, majd a szűrés gomb megnyomását követően megjelennek azok a tételek, melyeket bankszámlakivonat nélkül rögzített, vagy importálással kerültek be a rendszerbe.
Egyesével a szerkesztés gombra kattintva a Banki tételek rögzítéséhez kerül, ahol a Bankszámlakivonat legördülő mezőjéből a megfelelő bankszámlakivonat dátuma kiválasztható.
Még módosítható a közlemény szövege, hozzárendelhető munkaszám, költséghely, kontírkód, fkv-i szám vagy jogcím.
Tétel módosítása gombra kattintva a tétel mentésre kerül. Ezt követően a rendszer a Banki tételek menübe lép vissza, ahol folytatható a kivonat nélküli tételek bankszámlakivonathoz rendelése.
Devizás bankszámlakivonatok és kivonat tételek feldolgozása
A deviza bankszámlakivonat kézi rögzítésére vagy importálására (csv, xls, xlsx) is van lehetőség. A rögzített vagy beolvasott bankszámla forgalmat a program több szempont szerint egy öntanuló és paraméterezhető eljárással számlákhoz rendeli. A nem azonosítható tételeket kézi kapcsolással lehet rendezni.
A deviza bank megfelelő kezeléséhez a Cégbeállítások/Alapadatok alatt Árfolyamkezelési módszer beállítása (napi/átlagárfolyam/FIFO) szükséges.
Ezenkívül – mint a Ft-os banknál – a Törzsadatok/Bankszámlák alatt a devizás bankszámla adatait meg kell adni.
(bankszámlaszám, IBAN, swift kód, devizanem, nyitó dátum, nyitó összeg, nyitó árfolyam, váltóhely és megadható a Napló)
Bizonylat státusz a banki tétel feldolgozásakor
A banki tételek számlához kapcsolásakor a számlákat megjelenítő táblázatban látszik azok státusza, valamint egy link segítségével megtekinthető a számla is.
Más cégtől érkezett banki átutalás kiegyenlítési lehetősége
(2022.09.28.)
A Bankszámlakivonat feldolgozásánál előfordul, hogy nem attól a cégtől érkezik az utalás, akinek a számlát kiállította. Ilyen eset lehet például mikor a Futár cégek számolnak el, és utalják el az utánvéttel beszedett összegeket. Most már lehetőség van arra, hogy manuálisan rendelje össze a számlát Partnertől függetlenül.