Állandó és időszakos kedvezmények importálása CSV fájlból

Partner cikk kedvezmények importálása

Ezzel a módszerrel időszakos kedvezmény importálása lehetséges. Állandó kedvezmény jellegű kedvezmény importálására nincs lehetőség, de az időszakos kedvezmény esetében, ha az Érvényesség vége oszlopban nincs érték, akkor az a kedvezmény a következő kedvezmény importálásig vagy a kedvezmény törléséig érvényben marad.


Importálás előtti teendők

Az importálás megkezdése előtt javasolt az adatokat menteni a főmenü Ment-Tölt / Adatok mentése menüpontjában, hogy az esetleges hibás importfájl okozta helytelen adatok bekerülése az állományba a Ment-Tölt / Adatok visszatöltése menüponttal visszavonható legyen.


Általános információk a CSV fájlokról

MI AZ A CSV FÁJL?

A CSV kiterjesztésű fájl egy egyszerű szöveges fájl, amely valamilyen szeparátorral választja el az adatokat ezáltal adatmezőket tartalmaz, az Excel munkalaphoz hasonlóan oszlopos adatszerkezetet valósít meg a szöveges txt fájlok egyszerűsége mellett.

HOGYAN KÉSZÍTHETŐ CSV FÁJL?

Egyszerűen a Microsoft Excel vagy más táblázatkezelőben létrehozott munkalapot lehetőség van CSV pontosvesszővel tagolt formátumban menteni.

MIRE SZÜKSÉGES FIGYELNI A CSV FÁJL ELKÉSZÍTÉSEKOR?

A CSV fájl pontosvesszővel tagolt legyen és a mezőszeparátorokon kívül ne tartalmazzon más értékhatároló karaktereket (pl. aposztrófok) és üres adatsorokat, továbbá ne legyenek benne felesleges üres oszlopok. Amennyiben a mezőleírásban fix oszlopsorrend van megadva, akkor ezek nem felcserélhetők, de ilyenkor az importálni nem kívánt adatmezőt vagy oszlopot üresen kell hagyni. A CSV fájl karakterkészlete meg kell egyezzen a program karakterkészletével (Közép-Európai ISO Win1250).


Importálható mezők fix oszlopsorrendben:
  • A: Partner-azonosító: lehet karakteres (SKOD) és belső (KOD). Karakteres (SKOD) esetén üres vagy nemlétező esetén minden partnerre érvényes lesz  az importált ár (finomhangolás lehetséges), belső (KOD) esetén a 0 érték minden partnerre érvényesssé teszi az árat
  • B: Cikk-azonosító: lehet belső (CAZON), saját cikkszám (CIKKKOD1) és Idegen cikkszám (CIKKKOD2)
  • C: Mérték típusa (devizanem, pl: HUF vagy %%% a százalékos kedvezményhez)
  • D: Érvényesség kezdete (yyyy.mm.dd formátumban)
  • E: Érvényesség vége (yyyy.mm.dd formátumban)
  • F: Mérték (a típusnál megadott devizanemben vagy százalékban megadva)
  • G: Dátum típusa (K – Bizonylat kelte, T – Bizonylat teljesítése, M – Megrendelés kelte)
Példa:

Példa Excelben nézve:

akciosarlista1

Fenti példa Jegyzettömbben nézve:

akciosarlista2

 

IMPORTÁLÁS HELYE:

Törzsadatok / Cikk törzsadatok / Kedvezmények / Cikk partnerhez menüpont

akciosarlista3

akciosarlista4

Rögzítés előtt korábbi partner-cikk áradatok törlése

Az importálás során azokat a partner és cikk összefüggéseket törli, amelyek az importfájlban is megtalálhatók, majd az importfájlban lévő partner-cikk összefüggéseket beimportálja.

Rögzítés előtt korábbi partner áradatok törlése

Az importfájlban található partner(ek) összes eddigi partner-cikk összefüggését törli, ez után az importfájlban lévő partner-cikk összefüggéseket beimportálja.