Bank kezelés 2020-tól

Bank kezelés 2020-tól

Megújult a WINTAX rendszer IPTAX moduljának bank kivonatainak kezelése. 2020-tól lehetőség van egy vagy több kivonatban is rögzíteni a kivonat lezárása nélkül.

WINTAX2020_kezdo

Egyszerre több nyitott kivonat

A programrendszer 2020-as IPTAX modulja lehetőséget ad arra is, hogy egyszerre több nyitott kivonatban is lehessen dolgozni párhuzamosan. A kivonatot nem szükséges lezárni az új kivonat nyitásához, megkönnyítve a korábbi időszakban történő visszamenőleges munkavégzést.

Kivonatok sorrendje dátum szerint

2020-tól a bankkivonatok sorendjét nem a Kivonatszám – tehát a kivonat nyitásának sorrendje – határozza meg, hanem a kivonat Nyitásának dátuma szerint kerülnek sorrendbe. Tehát 2020-tól a nyitott bankkivonatokat a nyitásuk dátuma szerint növekvő dátum sorrendben lehet lezárni, természetesen akkor, amikor az adott kivonattal már nincs további teendő a programmodulban.

bank_felvitel_2_kivonat_nyitasdatum

Az Eredeti kivonatszám továbbra is mint leíró mező a banki kivonatszám iktatására ad lehetőséget.

Új kivonat nyitása

Az új kivonat nyitásához a Bank felvitel képernyőn a Kivonatszám mezőbe az új kivonat számát be kell írni és ez után az OK gombbal megnyitni a kivonatot. A kivonat a soron következő dátummal nyílik meg, amennyiben ez nem lenne megfelelő, akkor visszalépve a felső ablakba a Nyitás és a Zárás dátum tetszőlegesen megváltoztatható.

Az új kivonat nyitása egy még nem létező Kivonatszám beírása után történik, amire a program az alábbi fegyelmeztetést fogja megjeleníteni:

bank_felvitel_2_kivonat_figyelmeztetes
Figyelmeztetés az új kivonat nyitására

 

Természetesen, ha nem egy új kivonat nyitása volt a cél, akkor a fenti üzenetre Nem válasz esetén az új kivonat nyitása nem történik meg.

NYITOTT KIVONATOK ZÁRÁSÁNAK SORRENDJE

A kivonatokat nyitás dátuma sorrendben lehet zárni, tehát az első nyitás dátumot tartalmazó kivonatot lehet elsőként lezárni, az után pedig a következő nyitás dátummal rendelkező kivonatot.

Kivonat zárása

A kivonatok zárása nem változott, a 2020-as programmodulban is a tételeknél a Kivonat zárás gombbal történik.

Amennyiben olyan kivonatot szeretnék zárni, amely előtt van nyitott kivonat, akkor a programrendszer nem engedi a nyitott kivonat zárását és az alábbi üzenetet küldi:

bank_felvitel_zaras_figyelmeztetes

A dátum szerinti legelső nyitott kivonatba visszalépve lehet futtatni a zárást. A nyitott és zárt kivonatok megtekintéséhez a Bank felvitel ablakban a Keresés gombbal lehet továbblépni.

Megújult keresés

A Bank felvitel ablakban a Keresés gombra kattintva a megjelenő ablakban alul jobb oldalon a kék nyíl gombbal át lehet a régi tételes nézetet lehet állítani Kivonatfej nézetre és Osztott nézetre is.


bank_nyil_felfele

bank_nyil_lefele

bank_nyil_osztott

 

Az Osztott nézet segítségével Nyitó dátum, pénzforglami hely sorrendben látható az is, hogy melyik kivonat zárt és melyik nincs még lezárva.

bank_kereses_osztott_jelolt
Keresés osztott nézete

A Bank kivonatok és tételek ablakot osztott nézetben a felső ablakrészt Nyitó dátum, pf.hely (Nyitó dátum és pénzforgalmi hely) rendezve az Állapot oszlopban visszakereshető az az első kivonat (a Kivonatszám a második oszlopban látható) ami még nyitott, tehát aminek a zárása következik.

Ennek az információnak birtokában a fentebb írtak szerint meg lehet nyitni azt a kivonatszámot, aminek a zárása következik.

A tételes nézetben vagy az osztott nézetben a tételre kattintva vagy azon Enter gombot nyomva továbbra is be lehet lépni az érintett nyitott vagy zárt kivonat tételeihez, tehát nem kell kilépni és újra belépni és a fejben a Kivonatszámot beírni és Ok gombbal továbblépni, ha egy korábbi kivonatba szeretnénk belépni.

Zárt kivonaton belüli módosítás változások

A zárt kivonaton 2020-tól a módosításon kívül további műveletek is végezhetők:

  • Tétel rögzítés
  • Tétel törlés
Új Tétel rögzítés zárt kivonatban

Új tétel rögzítésekor a program figyelmeztető üzenetet küld a zárt kivonatban történő rögzítés miatt. Az Igen gombbal rögzíthető az új tétel.

bank_tetel_lezart_rogzites_figyelmeztetes
Törlés figyelmeztetés

 

Tétel törlés zárt kivonatban
bank_tetel_lezart_torles_02
Banki tétel osztott képernyős nézet

Osztott képernyős megjelenítésnél az altétel törlését lehet kezdeményezni alul a mínusz gombra kattintva. A szoftver az alábbi kérdést teszi fel elsőként:

bank_tetel_lezart_torles_figyelmeztetes
Törlés figyelmeztetés

Megerősítés után az altétel átvált N (Normál) Típusról F (Függő) típusúra. A típus átállítás csak az első lépés, ez után újra kell kezdeményezni az altétel törlését a mínusz gombbal vagy a Delete billentyűvel.

bank_tetel_lezart_torles_06
Törlés első lépésekor Függő típusra váltás

 

A törlésre történő megerősítést újra kéri a program az alábbi üzenetablakban:

bank_tetel_lezart_torles_figyelmeztetes
Törlés figyelmeztetés

 

Az Ok gombra kattintás után pedig még egy megerősítést kér a szoftver:

bank_tetel_lezart_torles_figyelmeztetes_2
Törlés megerősítés

 

Az OK és az Igen választása után a tétel törlődik a zárt kivonatból. További tételek törlését is az altétel törlésével kell kezdeni, ha a főtétel több altételt tartalmaz, akkor az altételek törlésével törölhető a főtétel is.