Devizás számlát (bizonylatot) a RAXLA-E program kivételével bármelyik számlázó program ki tud állítani.
Beállítások
A kiállításhoz szükséges a Beállítások/Alapbeállítások/ Számlanyomtatás/Deviza adatok fülön bekapcsolni a Deviza használata funkciót, a többi beállítás opcionális, mint pl az hogy csak a devizás összegeket nyomtatjuk a számlákra (kivéve áfa forint összege), ezek a későbbiek során módosíthatók.
Törzsadatok közül rögzíteni kell:
- Pénzforgalmi törzsadatok/Devizák: a számlázáshoz használandó devizanemeket kell megadni. Itt az egyes devizákhoz beállítható az Alapbank, mely segít hogy devizás számla készítésekor a devizához beállított bankszámla számot nyomtassa a számlára.
- Pénzforgalmi törzsadatok/Pénzváltóhelyek: annak a banknak az adata kell, aminek az árfolyamát használni fogjuk. MNB és OTP bank esetén az árfolyamok a Novitax árfolyam lekérdező használatával automatikusan lekérhetők.
- Pénzforgalmi törzsadatok/Árfolyamok: az adott napi árfolyam rögzítésének megadása. Árfolyamok automatikus lekérdezéséhez további információt ide kattintva talál.
- Bankok rögzítése a Törzsadatok/Pénzforgalmi törzsadatok/Bankok menüpontban. Amennyiben az IBAN és SWIFT kódot is nyomtatni szeretnék a számlára és azokat a banki adatoknál megadtuk, akkor a Beállítások/Számlafej nyomtatás beállításainál is jelöljük (eladói és vevői adatok nyomtatása külön beállítható).
Számlázás menete
A számlázás során a fejben meg kell adni az árfolyamot, ettől válik a számla devizássá, amennyiben nem adjuk meg az árfolyamot a számla forintos lesz.
Az árfolyamot az Árfolyam választása gomb segítségével lehet megadni. A tételben devizás számla estén annyi változás történik hogy a cikk egységárát forintban vagy devizásan is meg lehet adni, az árfolyam függvényében elegendő az egyiket, mert a másikat a program számolja.
Számla nyelve
A számla fejben a bizonylat típus kiválasztását követően a Számlaszöveg gombra kattintva válaszható, ha az nem magyar lesz. A megjelenő ablakban a számla formátumnál választható ki a megfelelő nyelv.