Az egyszerűsített foglalkoztatottak számfejtése már a “Számfejtés ” / “Egyszerűsített foglalkoztatott számfejtés” menüponton belül is elkészíthető a szokásos “Számfejtés ” / “Havi számfejtés” menüpont mellett.
A “Számfejtés ” / “Egyszerűsített foglalkoztatott számfejtés” menüpontba belépve, kizárólag az egyszerűsített foglalkoztatotti jogviszonnyal rendelkező munkavállalók láthatók, akinek az adott hónapban van érvényes jogviszonya. A nevek mellett, a jogviszonyok sorában, azok a napok vannak megjelölve, amikor a munkavállaló az adott hónapban érvényes jogviszonnyal rendelkezik.
Egyszerűsített foglalkoztatottak számfejtése – adatok
Az egyszerűsített foglalkoztatott kiválasztása után az Egyszerűsített foglalkoztatott munkaidő analitika ablak jelenik meg, ahol megadhatók a napi adatok (munkanap típusa, összeg, óraszám, kifizetés dátuma).
Amennyiben az adott jogviszonyban nem az összes nap kerül elszámolásra, hanem kevesebb, például egy 5 napos jogviszony esetén csak 3 nap lett számfejtve, akkor a “Számfejtés ” / “Egyszerűsített foglalkoztatott számfejtés” menüpontban a napok különböző jelölésekkel láthatók.
Amely napok nem lettek számfejtve a munkavállaló részére jelölést kapnak.
Amely napok számfejtve lettek a munkavállalónak jelölést kapnak.
A jelölés nélküli napokon nem él az adott jogviszony.
Visszalépve a munkavállaló napjaiba, újra megjelenik a munkaidő analitika, és a hiányzó napo(ka)t is számfejteni lehet.
Az eddigi számfejtések bezárása után, a “Számfejtés ” / “Egyszerűsített foglalkoztatott számfejtés” menüpontban ellenőrizhető, hogy az egyszerűsített foglalkoztatottak összes napja le lett e számfejtve. Ha minden a jogviszonyban lévő napnál a jelölés látható, akkor minden napra megtörtént a számfejtés.
A “Számfejtés ” / “Egyszerűsített foglalkoztatott számfejtés” menüpontban is átrendezhetők az oszlopok a fejléc mozgatásával, ha a bérszámfejtő számára úgy jobban áttekinthető a felület.