Egyszeres könyvvitel vezető egyéb szervezetek egyszerűsített beszámolója
Eredménylevezetés és Mérleg
Az Eredménykimutatás és Mérleg nyitó adatai kézzel rögzíthetők a Nyitás/Mérleg és Nyitás/Eredmény menüpontban, illetve az előző évek helyesbítéseit is ezen menüpontokban lehet megadni.
Ha a tárgyév nyitásakor az előző évi beszámoló már elkészítésre került, akkor ezek az adatok automatikusan átnyílnak.
Ha a beszámoló elkészítése a tárgyév megnyitása után történt, akkor a Nyitás/Nyitó adatok törlése, újranyitás menüpontban a Beszámolónál újranyithatók. Ugyan ez a teendő, ha a nyitáskor ugyan már a Beszámoló elkészült, de abban nyitás után módosítás történt.
Egyéb szervezetek Eredménylevezetés
Nonprofit beszámoló/Folyamatos illetve a Nonprofit beszámoló/Gyűjtés menüpontokkal futtatható.
Az eredménykimutatás „F” sorába a 29 bevallásban bevallott társasági adó kötelezettség bemásolásra kerül abban az esetben ha a programban már éles a 29 bevallás.
Amennyiben a kezelő módosította a 29 bevallást akkor azt az Eredménylevezetésben is módosítania kell.
A könyvelt adatokból, és az analitikákból elkészül az eredménykimutatás, de a 29 bevalláshoz hasonlóan az egyszeres könyvvitel sajátosságaiból adódóan a kezelőnek javasoljuk a begyűjtött sorok felülvizsgálatát.
RÁFORDÍTÁSKÉNT NEM ÉRVÉNYESÍTHETŐ KIADÁSOK:
A program az alábbi jogcímeket gyűjti fel:
- Adóhiányok
- Késedelmi pótlék
- Adó jellegű kiadás nem költség
- Közérdekű kötelezettség váll.
- Nem vállalk. tev. kötődő kiadás
Eredménykimutatás nyomtatása előtt futtatni kell a Javítás menüpontot.
Egyéb szervezetek Mérlege:
A Mérleg lekérése előtt a 29 bevallásban kiszámított és tárgyévre előírt társasági nyereségadó különbözetét kérjük rögzíteni az adószámlára, hogy a Mérlegbe kerüljön az eredményt terhelő adó egyenlege, ha már van tárgyévi 29 bevallás.
A MÉRLEGBEN AZ ALÁBBI ADATOK KERÜLNEK A KÖNYVELÉSBŐL ÉS AZ ANALITIKÁKBÓL BEGYŰJTÉSRE:
Immateriális javak és tárgyi eszközök, követelések, pénzeszközök, induló tőke (vagyon).
A kezelőnek a készleteket, lekötött tartalékot, tartalékot, céltartalékot kézzel kell rögzítenie. Az értékpapírok a Nyitás/Naplófőkönyvben berögzített nyitó állomány és a tárgyévi növekedés (408 jogcím) és a csökkenés (163 jogcím) egyenlegeként kerül a forgóeszközök közé. Innen a kezelő átsorolhatja a befektetett eszközökhöz a tartósan beszerzett eszközöket.
A kötelezettségeket a program az analitikákból gyűjti be (adószámla, partneranalitika), de az Mérleg F.I. és F.II. pontja közötti megosztást már a kezelőnek kell elvégeznie.
Fontos megjegyezni, hogy az adószámlán szereplő kerekítés nélküli értékek kerülnek bele a mérlegbe, mint követelések vagy kötelezettségek. Kerekítések mivel pénzforgalmi könyvvitel, csak rendezéskor, azaz pénzforgalomkor kerülnek be az eredménykimutatásba.
Mérleg nyomtatása előtt futtatni kell a Javítás menüpontot.
Az eredmény kimutatásból kerül át a Mérleg Saját tőkéjébe a Tárgyévi eredmény alaptevékenységből és a Tárgyévi eredmény vállalkozási tevékenységből sor.
A Tőkeváltozás/Eredmény sort a program az Eszközök és Források különbözeteként számítja ki.
AZ EGYÉB SZERVEZETEK BESZÁMOLÓJÁNAK ELKÉSZÍTÉSE „WORD” (.DOC) /PDF FORMÁBAN.
Amennyiben a kezelő az egyéb (non profit) szervezetek mérlegét, és eredménykimutatását a fent leírtak szerint elkészítette, a beszámolót a Zárás/Bevallás/Nonprofit beszámoló/Beszámoló dokumentumba menüpontban word dokumentumként vagy PDF formában is előállíthatja. A Word dokumentumok PDF formátumba konvertálásához a Novitax Kft a doPDF nevű ingyenes programot javasolja. Letöltését a www. dopdf.com/hu oldalról.
A borító lapot külön is el lehet készíteni a Borítólap menüpontban ha a felhasználó nem akarja tovább formázni, illetve a Mérleg és Eredménykimutatás is kinyomtatható ha változatlan formában kívánják használni.
Az elkészült beszámoló alapadatai a Zárás/Bevallás/Nonprofit beszámoló/PK-.41 export menüpontban a PK-.41 nyomtatványba átimportálásra kerül.
(Ha nem a PK-.41 nyomtatvány beadására kötelezett az adott szervezet az elkészített beszámoló alapul vehető a szükséges beszámoló elkészítéséhez.)